config

Strona w trakcie modernizacji

Zapraszamy wkrótce

Właściwość CSS @font-feature-values

Definicja stylu, przeznaczenie i użycie @font-feature-values

Styl @font-feature-values pozwala na użycie wspólnej nazwy we właściwości font-variant-alternates dla funkcji aktywowanych inaczej niż w OpenType. Może to pomóc uprościć CSS podczas korzystania równocześnie z wielu czcionek.

Własciwość @font-feature-values może być używana na najwyższym poziomie CSS lub wewnątrz dowolnej reguły CSS.

Wartości właściwości @font-feature-values

Wartość Opis
@swash Określa nazwę funkcji, która będzie działać z funkcjonalną notacją swash() wraz z właściwością font-variant-alternates. Definicja wartości funkcji typu swash dopuszcza tylko jedną wartość: ident1: 2 jest poprawny, ale ident2: 2 4 już nie.
@annotation Określa nazwę funkcji, która będzie działała z funkcjonalną notacją annotation() wraz z właściwością font-variant-alternates. Definicja wartości funkcji typu annotation dopuszcza tylko jedną wartość: ident1: 2 jest poprawny, ale ident2: 2 4 już nie.
@ornaments Określa nazwę funkcji, która będzie działać z funkcjonalną notacją ornaments() wraz z właściwością font-variant-alternates. Definicja wartości funkcji typu ornaments dopuszcza tylko jedną wartość: ident1: 2 jest poprawny, ale ident2: 2 4 już nie.
@stylistic Określa nazwę funkcji, która będzie działać z funkcjonalną notacją stylistic() czcionek wraz z właściwością font-variant-alternates. Definicja wartości funkcji typu stylistic dopuszcza tylko jedną wartość: ident1: 2 jest poprawny, ale ident2: 2 4 już nie.
@styleset Określa nazwę funkcji, która będzie działać z funkcjonalną notacją styleset() wraz z właściwością font-variant-alternates. Definicja wartości funkcji typu styleset pozwala na nieograniczoną liczbę wartości: ident1: 2 4 12 1 odwzorowuje wartości OpenType ss02, ss04, ss12 i ss01. Zwróć uwagę, że wartości wyższe niż 99 są prawidłowe, ale nie są mapowane na żadne wartości OpenType i są ignorowane.
@character-variant Określa nazwę funkcji, która będzie działała z funkcjonalną notacją character-variant() wraz z właściwością font-variant-alternates. Definicja wartości elementu typu character-variant dopuszcza jedną lub dwie wartości: ident1: 3 jest odwzorowywany na cv03=1, a ident2: 2 4 na cv02=4, ale ident2: 2 4 5 jest nieprawidłowy.

Składnia CSS @font-feature-values

@font-feature-values # {

}

gdzie
= | +
= +

gdzie
= '{' '}'

gdzie
= @stylistic | @historical-forms | @styleset | @character-variant | @swash | @ornaments | @annotation
=

gdzie
= : +;

Wsparcie przeglądarek dla właściwości @font-feature-values

Liczba w tabeli określa pierwszą wersję przeglądarki w pełni obsługującą tę właściwość.

Wartość chrome edge firefox safari opera
@swash Nie Nie 34.0 Nie Nie
@annotation Nie Nie 34.0 Nie Nie
@ornaments Nie Nie 34.0 Nie Nie
@stylistic Nie Nie 34.0 Nie Nie
@styleset Nie Nie 34.0 Nie Nie
@character-variant Nie Nie 34.0 Nie Nie

Przykładowe zastosowania właściwości @font-feature-values

 

 

Obszar działalności – tworzenie stron internetowych w miastach:

Witold Czuba Tworzenie stron Warszawa, Wrocław i Legnica | Teksty SEO pozycjonujące strony | Grafika na strony internetowe
Adres:, Marynarska 54, 59-220, Legnica, dolnośląskie, Polska, Tel.: +48 780 060 995, Pon. - pt. 8:00 - 17:00

 

Witold Czuba

Tworzenie stron Warszawa, Wrocław i Legnica | Teksty SEO pozycjonujące strony | Grafika na strony internetowe

Marynarska 54
59-220, Legnica,
dolnośląskie, Polska,
Tel.: +48 780 060 995,
Pon. - pt. 8:00 - 17:00