FAQ – Najczęściej zadawane pytania

1. Co to jest domena?

Jest to unikalny, niepowtarzalny adres internetowy, konieczny do zaistnienia strony w internecie.

2. Co to jest hosting?

Jest to miejsce, gdzie fizycznie trzymane są pliki Twojej witryny. Serwer ten działa 24 godz. na dobę. Istnieją hostingi płatne, jak i darmowe.

3. Co to jest system Samodzielnego Zarządzania Treścią CMS Joomla?

Krótko mówiąc, jest to system pozwalający na samodzielną obsługę strony www. Nie jest do tego potrzebna żadna znajomość języków kodowania stron. Wystarczy zwykła umiejętność obsługi edytora tekstowego, takiego jak np. przy pisaniu e-maili czy też jak w Wordzie. Dzięki temu można samodzielnie dokonywać zmian na stronach, aktualizować treść, wstawiać zdjęcia itp. Bez tego systemu i bez znajomości kodowania, to nawet wpisanie nowego firmowego nr telefonu sprawi, że trzeba będzie zdać się na usługi informatyka. Korzyści z oparcia strony na CMS Joomla są niezmierne.

4. Jak wygląda współpraca w trakcie tworzeniu strony internetowej?

W zasadzie mogę zaprojektować każdą stronę. Ważne jest jednak, abym wiedział, jakie Klient ma oczekiwania i jaką wizję swojej strony. Dlatego też w pierwszym rzędzie wysyłam e-mailem do Klienta formularz do wypełnienia. Podane w nim odpowiedzi pozwalają mi ukierunkować cały projekt. Bazując na informacjach w nim zawartych wiem, jaka ma być kolorystyka strony, temat, typ menu itp.

5. Czy można zdać się całkowicie na mój projekt?

Tak, jak najbardziej. Realizowałem projekty stron o różnorodnej tematyce i można polegać na moim doświadczeniu.

6. Czy mój projekt strony jest unikalny?

Nie korzystam z gotowych szablonów. Każda witryna ma unikalny i niepowtarzalny wygląd i jest od podstaw indywidualnie zaprojektowana.

7. Czy jest możliwość wglądu w projekt strony w trakcie jego tworzenia?

Tak. Po otrzymaniu zlecenia udostępniam adres strony internetowej, na której powstaje projekt. Klient na bieżąco widzi postęp prac i może zgłaszać ewentualne zastrzeżenia. Poprawki natychmiast są wdrożone. Klient jest tym samym współtwórcą całej witryny i powstaje ona pod jego zapotrzebowanie i wyobrażenie.

8. Czy jest konieczność podpisywania umowy przed wykonaniem strony głównej (jest to pierwsza strona, którą otwieramy po wpisaniu adresu do wyszukiwarki)?

Nie ma takiej konieczności. Stronę główną tworzę poniekąd do wglądu dla zaprezentowania mego stylu wykonywania stron www bez żadnych zobowiązań ze strony Klienta. Jeśli stworzona strona się nie spodoba, to można zrezygnować z mojej usługi. Jeśli natomiast spełnia ona oczekiwania Klienta, to na tym etapie prac oczekiwałbym podpisania umowy lub zaliczki.

9. Czy ilość poprawek jest ograniczona?

Nie, nie jest. Pracuję dotąd, dopóki Klient nie jest zadowolony w 100% z wyglądu całej witryny.

10. Czy koniecznie trzeba dostarczać własne teksty na stronę?

Tak. Dostarczenie tekstów leży w gestii Klienta. Jednakże przy projektowaniu stron niezbyt rozbudowanych istnieje możliwość dostarczenia tylko swojej oferty, ulotek itp. materiałów. Wówczas sensownie rozplanuję ich umieszczenie na stronie.

11. Czy mam dostarczyć własne zdjęcia?

Jest to jak najbardziej wskazane. Niemniej w sytuacji, gdy na stronie zdjęcia nie mają być liczone w dziesiątkach bądź setkach, to deklaruję zawsze Klientowi pomoc w tym zakresie i jestem gotów poszukać odpowiednich do tematyki strony fotografii (bez praw autorskich) w internecie oraz tzw. bankach zdjęć.

12. Czy można podać inne strony internetowe jako wzór?

Tak, można. Niemniej na nowej stronie każdorazowo wprowadzam nowe elementy oraz zmieniam istniejące. Taka strona powstaje również w oparciu o mój własny kod HTML. W efekcie tworzę nową unikalną stronę. Dbam o to, aby Klientowi nikt nie powiedział, że jego strona jest kopią innej - nawet wykonana w ten sposób strona będzie miała indywidualny charakter.

13. Jak przygotować materiały?

Pracę znacznie przyśpiesza i usprawnia kompleksowe dostarczanie materiałów kolejno na poszczególne strony. Przykładowo najpierw wszystko, co ma być umieszczone na "Stronie głównej". Następnie kolejna jakaś strona np. "Oferta", dalej powiedzmy "Cennik" itd. Rzecz w tym, że dysponując od razu całością materiału, czyli tekstem i zdjęciami na jakąś stronę, mogę od razu ją sensownie zaplanować, rozmieszczając wszystko w najlepiej pasujących miejscach i kombinacjach. Mam wówczas możliwość wykonania ładnej i atrakcyjnej strony. Chaotyczne dostarczanie materiałów w kawałkach, każdy na inną stronę nie sprzyja wykonaniu stron powalających z nóg.

14. W jakich technologiach tworzę strony?

W kodowaniu stron wykorzystuję HTML5. Jest to najnowszy język programowania stwarzający bogatą gamę możliwości atrakcyjnego wykonania witryny. Umożliwia wdrożenie całego szeregu efektownych dodatków i stwarza ogromne możliwości twórcze w prezentacji stron www. Ponadto w swoich projektach korzystam z CSS3, PHP5, JS, JQuery i innych.

15. Czy moje strony posiadają kod ułatwiający ich pozycjonowanie?

Całość witryny jest zaprogramowana poprawnym kodem. Ponadto kod ten jest optymalizowany pod kątem algorytmów wyszukiwarek. W kodzie umieszczam też słowa kluczowe odpowiednie dla strony.

16. Czy zgłaszam nowo powstałą stronę do Google?

Każda wykonana przeze mnie witryna jest zgłaszana do wyszukiwarki Google.

17. Jak sprawdzić, czy strona została zindeksowana przez Google?

Aby sprawdzić, czy strona jest przez Google zindeksowana należy wpisać w oknie wyszukiwarki:
site:nazwastrony.pl
Oczywiście w miejsce "nazwastrony" wpisujemy swój własny adres lecz bez "www" i "http", dokładnie jak jest podane powyżej.
Jeśli wyświetlą się dla tego zapytania jakiekolwiek wyniki, oznacza to, że strona jest już przez Google zindeksowana. Brak wyników wskazuje, że strona nie jest w indeksie Google.

18. Czy jest możliwość zainstalowania wskazanego przeze mnie dodatku?

Strony projektuję w oparciu o system Samodzielnego Zarządzania Treścią CMS Joomla. Klient może wskazać dowolny dodatek Joomla i go zainstaluję. W tej chwili takich dostępnych dodatków jest ok. 9000 tys.

faqs

 

Obszar działalności – tworzenie stron internetowych w miastach:

Witold Czuba Tworzenie stron Warszawa, Wrocław i Legnica | Teksty SEO pozycjonujące strony | Grafika na strony internetowe
Adres:, Marynarska 54, 59-220, Legnica, dolnośląskie, Polska, Tel.: +48 780 060 995, Pon. - pt. 8:00 - 17:00

 

Witold Czuba

Tworzenie stron Warszawa, Wrocław i Legnica | Teksty SEO pozycjonujące strony | Grafika na strony internetowe

Marynarska 54
59-220, Legnica,
dolnośląskie, Polska,
Tel.: +48 780 060 995,
Pon. - pt. 8:00 - 17:00