Dodanie strony do wyszukiwarki Google

Każdy wie, co to jest wyszukiwarka Google i nie ma potrzeby się na ten temat się rozpisywać. Jest to absolutnie nr 1 w Polsce. W roku 1919 wyszukiwarka Google miała 98,96% udziału na polskim rynku, tak więc w zasadzie dominacja Google jest niepodważalna.

Co to jest indeks wyszukiwarki Google?

Wyszukiwarka to podstawowe źródło ruchu na stronie. Aby pozyskiwać użytkowników, musimy uprzednio zgłosić stronę do indeksu Google. Indeks wyszukiwarki to zbiór wszystkich stron internetowych, które są zapisane w zasobach wyszukiwarki. Każda strona internetowa to unikalny, niepowtarzalny adres. Tak więc chcąc, aby nasza strona firmowa założona na jakiejś domenie, była wyświetlana w całości wraz ze wszystkimi podstronami, musimy dodać do indeksu zarówno stronę główną, jak i wszystkie podstrony.

Jak dodać, zgłosić stronę do Google? Indeksowanie adresu.

Jest na to kilka sposobów.

  • Indeksowanie strony przy pomocy narzędzia "Sprawdź dowolny URL" w Search Console.
  • Przesłanie map witryny .xml w Search Console.
  • Wstawienie linku do swojej strony w innej witrynie.
  • Czekanie, aż Google sam zindeksuje stronę -:)

Jak długo trwa indeksacja strony w Google?

Dwa ostatnie sposoby są najwolniejsze i indeksacja strony może przeciągnąć się wówczas nawet do kilku miesięcy. Wykorzystując sposób pierwszy lub drugi, a najlepiej oba równocześnie, możemy zindeksować stronę w ciągu kilku dni, niekiedy z poślizgiem do kilku tygodni.

Indeksowanie strony z wykorzystaniem Search Console

Jest to najskuteczniejszy sposób indeksowania stron. Najszybszy i najbardziej efektywny. W tym celu musimy najpierw założyć konto w Search Console. Następnie potwierdzić własność witryny np. poprzez dodanie tagu weryfikującego w kodzie naszej strony. Teraz możemy już spokojnie dodać mapy naszej strony do Google lub korzystając z narzędzia "Sprawdź dowolny URL" wysłać prośbę o indeksację.

Użycie narzędzia do sprawdzania adresów URL zezwala na dodanie 10 adresów dziennie. Następnego dnia limit ten jest odnawiany, czyli miesięcznie możemy w ten sposób dodać 300 adresów.

Natomiast przesłane mapy mogą zawierać już dowolną liczbę adresów.

mapa witryny

 

100% pozytywnych opinii w Google – 15 lat doświadczenia przy tworzeniu stron

Opinie umieszczone w Google są niezależne. Nie ma możliwości ich usunięcia, czy też zmiany treści. Można na nie jedynie odpowiedzieć. Są one wiarygodne, gdyż nie można nimi manipulować.

 

 

 

100% pozytywnych opinii w Google – 15 lat doświadczenia przy tworzeniu stron

Opinie umieszczone w Google są niezależne. Nie ma możliwości ich usunięcia, czy też zmiany treści. Można na nie jedynie odpowiedzieć. Są one wiarygodne, gdyż nie można nimi manipulować.

 

 

 

Obszar działalności – tworzenie stron internetowych w miastach:

Obszar działalności
Tworzenie stron internetowych w miastach:

Witold Czuba Tworzenie stron Warszawa, Wrocław i Legnica | Teksty SEO pozycjonujące strony | Grafika na strony internetowe | Mapa strony | Polityka prywatności
Adres:, Marynarska 54, 59-220, Legnica, dolnośląskie, Polska, tel.: +48 780 060 995, pon. - czw. 8:00 - 16:00

 

Witold Czuba

Tworzenie stron Warszawa, Wrocław i Legnica | Teksty SEO pozycjonujące strony | Grafika na strony internetowe | Mapa strony | Polityka prywatności

Marynarska 54, 59-220 Legnica,, dolnośląskie, Polska,
tel.: +48 780 060 995,
pon. - czw. 8:00 - 16:00