Pozycjonowanie stron Legnica
Optymalizacja SEO

seo

Wysoka lokata = dużo wejść = więcej klientów.

Brak optymalizacji strony = żadnych szans na TOP 10 w wyszukiwarce.

Dlaczego brak optymalizacji strony, to kardynalny błąd? – kliknij w link w tym zdaniu, przeczytaj. Ważne!

Co to jest pozycjonowanie?

SEO (Search Engine Optimization) - to cały szereg czynności mających na celu wypromowanie serwisu bądź strony internetowej, dla odpowiednio wybranych i opracowanych słów kluczowych, w rozmaitych wyszukiwarkach takich jak Yahoo czy Google oraz internetowych katalogach. Pozycjonowanie jest procesem w którego efekcie tworzona jest wysoka pozycja strony w wynikach wyszukiwarek i co za tym idzie znacznie zwiększona oglądalność całej witryny.

Główne korzyści z pozycjonowania:

  • zainteresowanie ofertą firm pozycjonowanych,
  • zwiększenie: popularności serwisu,
  • pozyskanie nowego odbiorcy, jakim jest użytkownik internetu.

 

Proces pozycjonowania strony rozpoczyna się już wstępnie na etapie jej tworzenia. Poszczególne elementy strony są optymalizowane pod kątem wyszukiwarek poprzez zastosowanie odpowiednich słów oraz kodu. Gwarantuje to późniejszą dobrą pozycję w wynikach.

 

Co to jest optymalizacja strony?

Optymalizacja strony to cały szereg działań mających na celu zapewnienie wysokiej lokaty w wynikach wyszukiwarki. W Polsce rynek jest zdominowany przez wyszukiwarkę Google, która generuje ok. 96% ruchu. Dlatego też tworzone przeze mnie strony internetowe są tak projektowane, aby w sposób maksymalnie jak najlepszy dopasować całą witrynę do wymogów i kryteriów, jakie stawiają algorytmy Google. Dzięki temu wyszukiwarka może ocenić wartość strony i wyświetlić ją na odpowiednio wysokiej pozycji.

Co jest pod wyszukiwarki optymalizowane?

Na stronie internetowej optymalizowana jest zarówno treść, jak i poszczególne elementy. Zabiegi te czynią stronę bardziej czytelną i widoczną dla robotów wyszukiwarek. Czynników rankujących stronę algorytmy Google mają ok. 300. Tworząc stronę, główny akcent kładę zawsze na te najważniejsze dla algorytmu i najwyżej oceniane.

Optymalizacja zapewnia lepsze zrozumienie zawartości witryny przez roboty sieciowe. Tym samym sprawia, że strona jest wyświetlana wysoko w wynikach w momencie, gdy użytkownik wpisze do wyszukiwarki określone słowo kluczowe czy frazę.

Elementy podlegające optymalizacji

Optymalizacja kodu

Jest ona przeprowadzana pod kątem:

  • Szybkość otwierania się stron – wpływ na nią ma objętość kodu, konfiguracja połączeń, typ oprogramowania serwera oraz waga i format zastosowanych zdjęć i grafik. Te ostatnie są szczególnie ważne. Fotografie wstawione na stronę w formatach nowej generacji np. webp, potrafią znacznie zmniejszyć objętość strony i tym samym ją przyśpieszyć.
  • Hierarchia nagłówków h1–h6 – pozwala ona lepiej robotom Google rozpoznać tematykę strony. Nagłówki h1-h3 powinny być nasycone słowami kluczowymi oraz mieć właściwą strukturę. H1 jest najważniejszy i jest to poniekąd tytuł strony. Może on być użyty tylko raz. Po nim powinien być nagłówek h2 i dopiero w dalszej kolejności nagłówki h3. Słowom użytym w nagłówkach na początku strony algorytm Google nadaje większą wagę. Im bardziej w dół, tym znaczenie i ważność danej frazy jest mniejsza dla robotów.
  • Meta tagi – są to dane na temat strony zawarte w kodzie dla robotów wyszukiwarek. Dane te nie są wyświetlane na stronie.
  • Linki wewnętrzne w obrębie tej samej domeny – niezmiernie ważna sprawa. Powinny one zapewniać łatwe i szybkie poruszanie się po stronie zarówno użytkownikom, jak i robotom. Budując powiązanie między stroną główną a podstronami, ustalamy też hierarchię informacji. Do każdej podstrony nie powinny prowadzić więcej niż 3 linki. Inaczej mówiąc, za pomocą maksymalnie 3 kliknięć powinniśmy dotrzeć do każdej informacji zawartej na stronie.
    Linki powinny opisywać podstronę, do której prowadzą. Zagnieżdżamy w nich słowa i frazy kluczowe.
  • Optymalizacja kodu plikach .htaccess i .robots.txt
  • Umieszczenie mapy witryny dla robotów.
  • Kod powinien być zgodny ze standardem W3C, który określa jak tworzyć stronę. Pozwala to na poprawne wyświetlanie strony i jest ona również dostępna dla wszystkich użytkowników bez względu na to, z jakiego sprzętu i oprogramowania oni korzystają.

Optymalizacja treści

Treść musi być wartościowa dla użytkowników i zawierać aktualne informacje. Powinna być unikalna i związana z tytułem strony. Nasycenie treści frazami i słowami kluczowymi nie powinno być większe niż 5% całego tekstu.

Optymalizacja zdjęć

Jest ona przeprowadzana pod kątem zmniejszenia wagi plików i bezstratnej kompresji.

  • Obraz jest przycinany do rozmiarów, które pozwalają wyświetlać najważniejszą jego część, np. zbędne nadmiernie wyeksponowane na pierwszy plan tło jest usuwane. Pozwala to zmniejszyć rozmiar zdjęcia.
  • Rozmiar grafiki powinien być dokładnie taki, jak wymaga tego szablon strony. Wstawianie zdjęć większych i proporcjonalne tylko zmniejszonych do wymogu szablonu, prowadzi do niepotrzebnego zwiększenia wagi zdjęć, co ma bezpośredni wpływ na dłuższe otwieranie się strony.
  • Opóźnione ładowanie zdjęć i obrazów, czyli tzw. technika lazy load pozwala również znacznie skrócić czas otwarcia się strony.
  • Mniejsze grafiki łączymy w jeden obraz. Technika ta nazywa się CSS Sprites. Pozwala ona na zmniejszenie liczby zapytań http i przyśpiesza ładowanie strony.
  • Implementowanie ramek bądź tła za pomocą CSS.
  • Zapis obrazów w formatach nowej generacji: webp, jpeg 2000, jpeg XR.
  • Bezstratna kompresja zdjęć i grafik.
  • Stosowanie opisów alternatywnych alt dla zdjęć. Pozwala to wyszukiwarkom lepiej indeksować i oceniać stronę.

Optymalizacja słów kluczowych

Musimy określić jakie słowa są najczęściej wpisywane do wyszukiwarki przez użytkowników, którzy szukają oferowanej przez nas usługi, czy produktu. Następnie słowa te umieszczamy w tytule strony, nagłówkach h1-h3, meta tagach, linkach i w tekstach na stronie stosując odpowiednią hierarchię. Im wyżej dane słowo jest umieszczone na stronie, tym większą dla robotów Google ma wagę.

Instalacja certyfikatu SSL

Do bezpieczeństwa stron Google przywiązuje coraz większą wagę. Zainstalowanie certyfikatu SLL jest obecnie wręcz koniecznością. Strony z certyfikatem plasują się w wynikach wyszukiwarki znacznie wyżej i są lepiej przez Google postrzegane.

Optymalizacja strony internetowej w szczegółach

Tytuł strony

Jest szczególnie istotny, być może nawet najważniejszy. Jest on umieszczony na liście wyników wyszukiwania. Jest zarazem pierwszym tekstem opisującym stronę (równocześnie jest odnośnikiem do strony). Jest umieszczony na liście stron ulubionych w przeglądarkach. Powinien zawierać nie więcej niż 5-10 słów (nie wstawiaj więcej niż 60, maksymalnie 70 znaków licząc w tym spacje).
Jeśli korzystasz z systemu CMS, wykorzystaj możliwość wstawienia odrębnego tytułu na każdą podstronę.
Tytuł każdej strony serwisu powinien być unikalny i niepowtarzalny! Strony CMS często automatycznie generują tytuł wzięty z pierwszych słów tekstu.
Stosuj tzw. metodę wielkiej trójki. Dobierz pierwsze 4 słowa w ten sposób, aby dowolna ich kombinacja dawała kluczową frazę. Taki zlepek słów zawsze musi mieć sens.
Nie umieszczaj w tytule strony słów, których nie ma w treści na stronie lub są niezgodne z jej zawartością. Nieraz jest to traktowane przez wyszukiwarki jako SPAM.

Meta tag description

Wszystkie meta tagi powinny być oddzielnie przygotowane dla każdej podstrony witryny. 
Opis strony jest szczególnie ważny. Dlaczego? Gdyż jest umieszczony jako opis serwisu przez większość wyszukiwarek w tym Google. Jeśli nie umieścimy tego tagu w kodzie strony, wyszukiwarka w opisie wstawi pierwsze słowa wzięte z treści strony. W tagu description umieścić należy pełne zdania opisujące dokładnie daną podstronę serwisu. Tag ten powinien zawierać również słowa kluczowe - optymalnie 4-6 słów / fraz kluczowych.
Ważna zasada: słowa kluczowe, do których przywiązujemy największą wagę powinny znajdować się ZAWSZE na początku! Dotyczy to wszystkiego, co łączy się z Twoją stroną www. Zarówno treści strony, jak i znaczników meta.
Nigdy nie kopiuj zawartości tagu title do tagu desription! Słowa kluczowe mogą się oczywiście powtarzać, ale już treść musi być inna. Opis strony powinien zachęcać internautę do odwiedzin Twojej strony poprzez kliknięcie w link - tym bardziej się przyłóż!
Nie stosuj dłuższych opisów niż 278 znaków. 

Meta tag keywords

To słowa kluczowe (np.grafik) i frazy (np. grafik komputerowy Wrocław), które opisują Twój serwis (daną podstronę). Jeszcze raz zaznaczę, że w meta tagach należy umieszczać wyłącznie słowa / frazy, które występują w treści na stronie (w sekcji body). Inaczej możesz zostać posądzony o SPAM 
Pisząc słowa kluczowe miej na uwadze zarówno liczbę mnogą, jak i pojedynczą.
Nie należy powtarzać słów kluczowych! W każdym razie nie więcej niż jedno powtórzenie. Najlepiej używać tych słów jako synonimy i w liczbie mnogiej.

Nagłówki h1.... h6

Bardzo ważny element. Stosuj koniecznie nagłówki. H1 jest oczywiście najważniejszy (powtórz po prostu w h1 tytuł, czyli treść tagu title). Najmniej ważny jest tag h6.
Nagłówki spełniają funkcję tytułów w blokach tekstu. Tak jak w książce. Tak więc powinny opisywać zawartość bloków tekstowych.
Technicznie biorąc, różnią się od siebie wielkością czcionki. Natomiast od strony pozycjonerskiej posiadają odrębną wagę dla wyszukiwarek. W nagłówkach h1 do h6 należy umieszczać słowa / frazy kluczowe. Bez przesady jednak - nie więcej niż 3-4 (najlepiej 1-2). Ilość słów zawarta w nagłówku nie powinna przekraczać 10. Nie stosuj też powtórzeń.

Wyróżnienia

Ważne są, ale w dość umiarkowanym stopniu podkreślenia, pogrubienia i pochylenia czcionki. Również pozwala to zwiększyć czytelność tekstu - używaj tej techniki.

Linki (łącza)

Ponownie niesamowicie ważna kwestia. Linki - mamy ich dwa rodzaje:

  • zewnętrzne - kierujące na zewnątrz,
  • wewnętrzne - kierujące do podstron wewnątrz danej witryny.

Obydwa rodzaje linków są niezwykle istotne. Zwiększamy dzięki nim pozycję serwisu. 
Anchor tekst, czyli zawarty w linku tekst MUSI zawierać kluczowe słowa. Dla wypozycjonowania serwisu na wybrane frazy / słowa jest to niezwykle istotna kwestia. 
W anchor tekst nie umieszczaj więcej niż 7 słów (optymalnie 2 - 3).

Opisy (alt, title)

Opisy alternatywne - również możemy umieścić w nich słowa kluczowe (ale z umiarem) Opisy obrazków (alt) są zalecane, a w zasadzie wymagane.

wykonywanie strony joomla

Główny tekst strony – sekcja body

Jest to najważniejsze miejsce na stronie. Tutaj umieszczasz właśnie treść główną i nie ma żadnych ograniczeń. Tekst musi być jednak dobry.
Co to znaczy? Nie da się odpowiedzieć na to jednym zdaniem. Dobry pod każdym względem: sensu, treści, łatwości zrozumienia, układu, gęstości słów kluczowych / fraz kluczowych oraz przejrzystości.

Lokalizacja słów kluczowych

Najważniejsze słowa kluczowe należy umieszczać jak najbliżej góry KODU strony - nieważne jest, jak będzie ona wyglądała w przeglądarce. Ważne jest, gdzie w kodzie strony umieścimy słowa kluczowe, czyli jak najwyżej.

Częstotliwość

Częstotliwości pojawiania się szukanego słowa w tytule, tekście, opisach i słowach kluczowych również wpływa na wartość strony. Jest to stosunek ilości powtórzeń szukanego słowa do wszystkich słów w tytule, tekście Body) itd. 
Dla danego słowa kluczowego częstotliwość powinna być wysoka w granicach 1-3%. Z drugiej jednak strony nie należy przesadzać z powtarzaniem tychże słów. Może powstać podejrzenie SPAMU, co znacznie zaniży pozycję strony.

Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową?

Chcesz zamówić projekt strony – przeczytaj. Ważne!

Cóż z tego, że będziesz mieć ładną i atrakcyjną stronę www Legnica, jeśli będzie się ona plasować na odległych miejscach w wynikach wyszukiwarki Google. Taka strona oprócz funkcji reprezentacyjnej dla firmy nie przysporzy ani jednego klienta, gdyż nikt do niej nie zajrzy. Sam odpowiedz sobie na pytanie, jak często szukając czegoś w internecie, otwierasz strony, które znajdują się na dalszych pozycjach. Raczej robisz to sporadycznie lub w ogóle. W ten sposób postępuje większość ludzi.

Mało osób zdaje sobie sprawę, jak dużo jest w sieci stron. Jeśli szukasz jakiegoś produktu lub usługi i wpiszesz do wyszukiwarki odpowiednie hasło, to wyświetli się niemal zawsze więcej niż 100 000 tys.(!) wyników. W niektórych branżach często jest to ponad 1 mln. Np. na frazę wpisaną do wyszukiwarki "tworzenie stron Legnica" wyświetli się ok. 1 550 000 wyników – sprawdź samemu dla swojej branży (w wyszukiwarce Firefox liczby wyników są podane na samej górze tuż pod menu).

Na każdej stronie w wynikach naturalnych (bez reklam) Google wyświetla 10 stron. Na pierwszej i często drugiej są jeszcze Mapy Google i płatne reklamy. Statystyki podają, że aż 75% osób nigdy nie przechodzi dalej i zostaje na pierwszej stronie Google. 21% użytkowników otwiera drugą i trzecią stronę. Jak widać, na dalsze strony już mało kto zagląda.
Jeszcze jedna istotna informacja. Ok. 70-80% użytkowników nie klika w płatne wyniki wyszukiwania, czyli reklamy. Reklamy zapewniają dobre wyświetlenia, ale są płatne i na dłuższą metą dla firmy bardzo kosztowne.

Podane powyżej dane doskonale obrazują skalę trudności z wiązaną z dobrym wypozycjonowaniem strony. Totalnie błędne jest przekonanie wielu klientów zamawiających utworzenie strony, że wystarczy ją mieć, byle w swym wyglądzie ładną i atrakcyjną, a wszyscy "rzucą" się ją oglądać. Prawda jest tak, że jeśli strona będzie wyświetlana w wynikach daleko, a są przecież setki tysiące stron na ten sam temat, z tymi samymi usługami i produktami, to przysłowiowy pies z kulawą nogą tam nie zajrzy.

Rozwiązaniem problemu jest utworzenie strony, która jest już od samego początku zaprojektowana we właściwy sposób: zoptymalizowana pod wyszukiwarkę i uwzględniająca wszystkie czynniki pozycjonujące stronę algorytmu Google, a jest ich ok. 300.

Jeśli zamówisz stronę bez pozycjonowania i optymalizacji, to nie ma ona najmniejszych szans na dobrą lokatę, choćby była niesamowicie atrakcyjna. Gdy zgłosisz się później do jakiejś firmy, aby ją wypozycjonować, to pierwszą rzeczą, jaką powiedzą Ci, aby zrobić, to jej przebudowa i optymalizacja pod wyszukiwarkę Google – dodatkowo za to zapłacisz. Znacznie rozsądniej jest to zrobić wcześniej już na etapie budowy strony.

Optymalizacja strony pod wyszukiwarkę Google

Niezmiernie też ważne jest też znalezienie odpowiedniej i kompetentnej firmy tworzącej strony internetowe. Wbrew zapewnieniom widocznym na wielu stronach nie wszyscy to potrafią. Pozycjonowanie stron to swego rodzaju sztuka poparta doświadczeniem i rzetelną wiedzą. Doświadczenie i długoletnia praktyka w pozycjonowaniu stron SEO jest konieczna, gdyż Google nie ujawnia wszystkich czynników branych pod uwagę przy wyznaczaniu pozycji wyświetlania strony w wynikach przez algorytm.

Jeśli chcesz zamówić stworzenie strony www, to sprawdź przede wszystkim, czy strona firmy, która oferuje takie usługi, wyświetla się przynajmniej na którejś z 3 pierwszych stron wyników dla miejscowości, gdzie jest siedziba firmy np. "tworzenie stron Legnica". Trudno przecież mówić o skutecznym wypozycjonowaniu Twojej strony, jeśli firma oferująca taką usługę nie potrafi zrobić tego z własną.

Tworząc stronę www Legnica optymalizuję zarówno treść, jak i poszczególne jej elementy. Cała witryna jest dopasowana do wymogów i kryteriów stawianych przez algorytmy Google. Dzięki temu wyszukiwarka może ocenić wartość strony i wyświetlić ją na odpowiednio wysokiej pozycji. Optymalizacja zapewnia lepsze zrozumienie zawartości witryny przez roboty sieciowe. Tym samym sprawia, że strona jest wyświetlana wysoko w wynikach w momencie, gdy użytkownik wpisze do wyszukiwarki określone słowo kluczowe, czy frazę.

O skutecznym wypozycjonowaniu stworzonych przeze mnie stron www Legnica, najlepiej świadczy 100% pozytywnych opinii w Google. Opinie te są niezależne i nie można nimi manipulować. Nie ma możliwości też ich usunięcia, gdy są negatywne. Można na nich polegać w przeciwieństwie do opinii wstawianych na własne strony, gdzie dowolnie można sobie wszystko napisać lub odpowiednio dobrać tylko te pozytywne.

 

100% pozytywnych opinii w Google – 15 lat doświadczenia przy tworzeniu stron

Opinie umieszczone w Google są niezależne. Nie ma możliwości ich usunięcia, czy też zmiany treści. Można na nie jedynie odpowiedzieć. Są one wiarygodne, gdyż nie można nimi manipulować.

 

 

 

100% pozytywnych opinii w Google – 15 lat doświadczenia przy tworzeniu stron

Opinie umieszczone w Google są niezależne. Nie ma możliwości ich usunięcia, czy też zmiany treści. Można na nie jedynie odpowiedzieć. Są one wiarygodne, gdyż nie można nimi manipulować.

 

 

 

Obszar działalności – tworzenie stron internetowych w miastach:

Obszar działalności
Tworzenie stron internetowych w miastach:

Witold Czuba Tworzenie stron Warszawa, Wrocław i Legnica | Teksty SEO pozycjonujące strony | Grafika na strony internetowe | Mapa strony | Polityka prywatności
Adres:, Marynarska 54, 59-220, Legnica, dolnośląskie, Polska, tel.: +48 780 060 995, pon. - czw. 8:00 - 16:00

 

Witold Czuba

Tworzenie stron Warszawa, Wrocław i Legnica | Teksty SEO pozycjonujące strony | Grafika na strony internetowe | Mapa strony | Polityka prywatności

Marynarska 54, 59-220 Legnica,, dolnośląskie, Polska,
tel.: +48 780 060 995,
pon. - czw. 8:00 - 16:00