Co to jest strona responsywna?

 

Responsywność - cecha strony internetowej. Pozwala ona dostosowywać się do rozdzielczości ekranu, na której strona jest aktualnie przeglądana.

 

Mówiąc krótko i na temat: strona responsywna wyświetla się poprawnie (tzn. bez zbędnych szczegółów, jest czytelna i bez potrzeby przewijania na boki) na wszystkich urządzeniach: telefonach komórkowych, komputerach stacjonarnych, tabletach, laptopach i smartfonach.

W razie potrzeby potrafi ona zmienić nawigację serwisu w ten sposób, że jest łatwiejsza w obsłudze np. na małych ekranach. Responsywna strona dostosowuje również zdjęcia, wielkość czcionek, odstępy między literami, słowami i wszystkie pozostałe elementy layoutu. Zwiększa to czytelność oraz ułatwia nawigację. Dzięki temu użytkownicy podczas przeglądania treści się nie zniechęcają. Bez względu na rodzaj urządzenia, każdy będzie w stanie bez przeszkód poznać Twoje produkty i usługi - tak są zaprojektowane wykonane przeze mnie strony.

Każde urządzenie posiada inny interfejs, dlatego ważne jest, aby strona internetowa była w stanie dostosować się do każdego z nich. Nie jest istotne, czy rozumiemy różnicę pomiędzy interfejsem dotykowym a obsługiwanym przy użyciu myszy i kursora. Tworząc strony internetowe, dbam nie tylko o zmianę układu strony pod wymagania urządzeń mobilnych, ale także dostosowuję elementy klikalne pozwalając na ich zamianę w elementy "dotykalne". W odpowiedniej wielkości tak, aby łatwo było je obsługiwać przy użyciu palca.

Ponadto zwracam uwagę na fakt, że zdecydowana większość obecnie produkowanych komputerów posiada ekran o szerokości przynajmniej 1200 pikseli. Moje projekty stron są dostosowane do poprawnego wyświetlania treści w wyższych rozdzielczościach również na 100% szerokości ekranu - bez zbędnych marginesów. Dzięki temu każdy użytkownik ma możliwie najlepszy odbiór strony internetowej - taki na jaki pozwala jego urządzenie.

 

responsywny 2

 

Obszar działalności – tworzenie stron internetowych w miastach:

Witold Czuba Tworzenie stron Warszawa, Wrocław i Legnica | Teksty SEO pozycjonujące strony | Grafika na strony internetowe
Adres:, Marynarska 54, 59-220, Legnica, dolnośląskie, Polska, Tel.: +48 780 060 995, Pon. - pt. 8:00 - 17:00

 

Witold Czuba

Tworzenie stron Warszawa, Wrocław i Legnica | Teksty SEO pozycjonujące strony | Grafika na strony internetowe

Marynarska 54
59-220, Legnica,
dolnośląskie, Polska,
Tel.: +48 780 060 995,
Pon. - pt. 8:00 - 17:00